TRSA U10 Tournament

Jun 16 to Jun 18, 2017

Brazil

Matches
ID When/Where Home Score Away
31Fri 6:30pm at MMM5St. Albert Impact - Mastrangelo -20082 - 2Storm FC (Stobbe)
29Fri 7:00pm at MMM4SW Sting FC (Konidas)3 - 0Scottish United (Vetsch) 2008
26Fri 8:00pm at MMM4SW Sting FC (Casanova)4 - 0Sherwood Park Phoenix Y U9 (Cundliffe)
30Sat 9:00am at MMM2Victoria 2008 (Lafuente)0 - 3SW Sting FC (Casanova)
33Sat 9:00am at MMM4Red Deer Renegades1 - 1SW Sting FC (Konidas)
32Sat 10:00am at MMM4SW Sting FC (Dolanjski) 20080 - 1MW Selects FC U10 (Wojcichowsky)
27Sat 11:00am at MMM4Storm FC (Stobbe)2 - 2Fort McMurray Fury U10B (Shervin)
25Sat 1:00pm at MMM4Scottish United (Vetsch) 20081 - 6Red Deer Renegades
28Sat 2:00pm at MMM4MW Selects FC U10 (Wojcichowsky)4 - 2Scottish United (Tetz) 2008
35Sat 3:00pm at MMM4Fort McMurray Fury U10B (Shervin)6 - 2St. Albert Impact - Mastrangelo -2008
34Sat 4:00pm at MMM2Sherwood Park Phoenix Y U9 (Cundliffe)4 - 3Victoria 2008 (Lafuente)
36Sat 6:00pm at MMM3Scottish United (Tetz) 20080 - 5SW Sting FC (Dolanjski) 2008
40Sun 9:00am at MMM9Sherwood Park Phoenix Y U9 (Cundliffe)3 - 2Storm FC (Stobbe)
38Sun 12:00pm at MMM3SW Sting FC (Casanova)2 - 1Fort McMurray Fury U10B (Shervin)
37Sun 12:00pm at MMM1Red Deer Renegades2 - 3MW Selects FC U10 (Wojcichowsky)
41Sun 12:00pm at MMM5Scottish United (Vetsch) 20080 - 3Scottish United (Tetz) 2008
39Sun 12:30pm at MMM2SW Sting FC (Konidas)0 - 1SW Sting FC (Dolanjski) 2008
42Sun 12:30pm at MMM6Victoria 2008 (Lafuente)4 - 1St. Albert Impact - Mastrangelo -2008
43Sun 3:00pm at MMM1MW Selects FC U10 (Wojcichowsky)0 - 1SW Sting FC (Casanova)
45Sun 3:00pm at MMM3Scottish United (Tetz) 20081 - 0Victoria 2008 (Lafuente)
44Sun 3:30pm at MMM4SW Sting FC (Dolanjski) 20085 - 0Sherwood Park Phoenix Y U9 (Cundliffe)
Standings
Team Name (Group 1) F A D P
Red Deer Renegades 7 2 5 4
SW Sting FC (Konidas) 4 1 3 4
Scottish United (Vetsch) 2008 1 9 -8 0
Team Name (Group 2) F A D P
SW Sting FC (Casanova) Gold 7 0 7 6
Sherwood Park Phoenix Y U9 (Cundliffe) Silver 4 7 -3 3
Victoria 2008 (Lafuente) Silver 3 7 -4 0
Team Name (Group 3) F A D P
Fort McMurray Fury U10B (Shervin) 8 4 4 4
Storm FC (Stobbe) 4 4 0 2
St. Albert Impact - Mastrangelo -2008 4 8 -4 1
Team Name (Group 4) F A D P
MW Selects FC U10 (Wojcichowsky) Silver 5 2 3 6
SW Sting FC (Dolanjski) 2008 Gold 5 1 4 3
Scottish United (Tetz) 2008 Gold 2 9 -7 0

12 Team Crossover

Every team has 2 regular matches in their group. After regular matches, group 1 plays group 4 and group 2 plays group 3 in crossover matches according to standings (1st vs 1st, etc...). Winners of each crossover match play in one of three Gold Medal matches.

Teams are awarded 3 points for a win, 1 point for a tie, and 0 points for a loss.

F = Goals For A = Goals Against D = Goal Differential P = Points Mercy Rule in Effect

TIE BREAKING PROCEDURES

2 Way Tie Breaking Procedures:
  • Head To Head
  • Goals Differential
  • Goals Against
  • Goals For
  • Penalty Kicks
3 Way Tie Breaking Procedures:
  • Goals Differential
  • Goals Against
  • Penalty Kicks

H2H = Winner of Head To Head

PK = Winner of Penalty Kicks

Game times, location and opponents subject to change. Scores are posted as soon as available, but subject to change in the event of a review.